Kategorie

Historie společnosti

 
Na této stránce bychom Vám rádi představili něco z historie i současnosti naší společnosti. Základy naší rodinné firmy vznikly již před více než dvaceti lety. Z počátku se firma orientovala jen na rámování a paspartování obrazů, velkoobchodní i maloobchodní prodej lišt, čištění olejomaleb a další přidružené služby. Působení firmy se poměrně dlouhou dobu soustředilo na východní Čechy, první naše prodejna byla otevřena v Hradci Králové. O další rok později byla otevřena prodejna také v Pardubicích a firma se tak začala pomalu rozrůstat. Další velký krok nastal až při přesunu výroby do severních čech, kde zároveň vznikly dvě další pobočky.
 
Vzhledem ke vzrůstající poptávce jsme na našich prodejnách začali nabízet rovněž výtvarné potřeby, jejich sortiment se postupně rozšiřoval a rozrůstá se dodnes. Logickým pokračováním byl vznik e-shopu, kde nabízíme veškeré potřeby pro výtvarníky, školy, pokročilé i začátečníky. V posledních letech jsme rozšířili naši vlastní výrobu také o blindrámy, napnutá plátna a plátna na desce, kde nabízíme také výrobu atypických rozměrů na míru. 
 
V oblasti výtvarných potřeb jsme u většiny zboží přímými dovozci, zastupujeme na českém trhu značku Renesans, která nabízí takřka kompletní sortiment výtvarných potřeb. Produkty značky Renesans je možné u nás nakupovat rovněž velkoobchodně, velkoobchodní nabídku dalších značek budeme do budoucna dále rozšiřovat. Na chodu firmy se nyní podílí celkem 8 lidí, ať už prodejem na prodejnách, samotnou výrobou či správou e-shopu. 
 
Důležité body v naší historii:
  • 1996 založení společnosti
  • 2001 otevření první prodejny v Hradci Králové
  • 2002 otevření prodejny v Pardubicích
  • 2006 přesun výroby do severních Čech, otevření pobočky v Rybništi
  • 2008 počátek prodeje výtvarných potřeb
  • 2009 spuštění e-shopu
  • 2015 začátek výroby blindrámů a malířských pláten
  • 2017 velkoobchodní prodej výtvarných potřeb
Výtvarné potřeby Novák 2009-2019 - info@vytvarne-potreby-novak.cz Sunlight systems - tvorba e-shopů